Lilium TR
Lilium TR
Lilium TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lilium TR

Saflığın Zambağı

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vampirizm

2 posters
YazarMesaj
Veithdrakan

Vampirizm Empty
MesajKonu: Vampirizm   Vampirizm Icon_minitimeÇarş. Nis. 29, 2009 12:01 am

Ve yine aynı izbe köşe, aynı masa aynı sandalye..

İçerideki pis,tiksindirici kokuya aldırmadan saatlerce otursam da açlık ve kana susamışlık dışında kıçımı sandalyemden kaldırmaya niyetim yok.

Rüzgarı içime çektikten sonra miskin bir şekilde ayağa kalktım. Emin olun kendimi aynada görebiseydim bile, artık bunları düsünmek çok geride kaldı. Yıllardır hanemde agabeyim Babam ve Ağabeyim ile birlikte hayat sürsem de babamın ölümü ve ağabeyimin tuhaf davranışları sonunda çıldırmamak elimde değildi. Neyse ki artık uçsuz bucaksız ormanda bir ben birde sessiz ahşap kulübem var. Kimseyle bir geleceğim olamaz, bu hayat bana lanetli,zindan ve ben yaşayan ölüden farksızım...

Kendime geldikten sonra iki gündür masamda duran domuz leşine sıkıca asıldım -Bir an ne kadar uzun süredir kılıç kavramadığımı farkettim-. Bir güzel ezdikten sonra kanını kadehe koyup, büyük bir yudum aldım. Tam karnımı doyurmak amacıyla sıçan yakalamaya çıkacakken hemen dışarıda çalılardan sıyrılan, ayak sesleri duydum....

En son Veithdrakan tarafından Çarş. Nis. 29, 2009 12:57 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Veidrava
Kirli Kral
Veidrava

Vampirizm Empty
MesajKonu: Geri: Vampirizm   Vampirizm Icon_minitimeÇarş. Nis. 29, 2009 12:17 am

Uzun zaman olmuştu yola çıkalı. Üstelik başlardaki gibi seyrek ağaçlar arasından değil, yeri geldiğinde üstünden aşıp geçmenin tek yol olduğu sık ağaçları gerimde bırakmıştım. Kara kaşmir giysilerim ile bir hayalet misali uçar adım hedefime yaklaşırken, çift tokalı çizmelerimden gelen zincir sesiyle, derin sessizliğe kırbaç vuruyordum.

Kulübe..

Tıslayarak çıkmıştı ağzımdan bu kelime, karşımdaki ahşap harabeyi görünce ve adımlarımı yavaşlatıp hantalca sokuldum kulübeye. Duyuları körelmiş olmasına rağmen beni sezmiş olduğunu bildiğim -en azından öyle umduğum- ırkdaşımın inşa ettiği harabenin, basmakalıp kapısını sağ elimle açarken çıkan gıcırtı kulaklarımı tırmalamıştı. Aldırış etmedim. Alçak sayılmayan kapıdan, boynumu eğerek geçtim.

Her yanı tiksindirici soğuk kan kokan kulubenin öbür ucunda beni karşılamak için ayağa kalkmayı, hatta başını kaldırıp gözlerime bakmayı reddeden genç, ama paslanmış vampirin karşısında dikiliyordum.

"Artık ağabeylere saygı kalmamış. Bu kadar mı yobazlaştın, Golgorion oğlu Veithdrakan."
https://liliumtr.yetkin-forum.com
Veithdrakan

Vampirizm Empty
MesajKonu: Geri: Vampirizm   Vampirizm Icon_minitimeÇarş. Nis. 29, 2009 12:39 am

"Vay vay vay... Hanenin gözde oğlu, biricik ağabeyim Veidrava!" onu görmek değil sohbet etmek bile beni tiksindiriyordu. Uzun süredir vampir yüzü görmemiş kardeşi olupta aniden beliren zeki ve bir o kadar da kurnaz kardeşim kulübeme gelmiş bana birde saygıdan bahsediyordu. Her ne kadar kardeşimde olsa artık bağlarım kopmuştu.

"Nasıl olurda beni bu ölüm çukurunda yıllarca yalnız bırakıpta şimdi gelirsin?""Gelme sebebini öğrenebilmek isterim doğrusu..." gözlerinin içine dik dik baksam da kardeşimde tam bir otoriter kşilik hakimdi.

En son Veithdrakan tarafından Çarş. Nis. 29, 2009 12:58 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Veidrava
Kirli Kral
Veidrava

Vampirizm Empty
MesajKonu: Geri: Vampirizm   Vampirizm Icon_minitimeÇarş. Nis. 29, 2009 12:54 am

"Seni hiç bir zaman yalnız bırakmadım. Ne demek istiyorsun sen?"
Veithdrakan

Vampirizm Empty
MesajKonu: Geri: Vampirizm   Vampirizm Icon_minitimeÇarş. Nis. 29, 2009 1:02 am

"Beni yalnız bırakmadın mı! Sen sıcacık hanende Ulu'larla sohbet ederken ben babamın yasını tutuyordum. Sen hayatta kalan tek kardeşini umursamazken şimdi karşıma geçmiş bana çemkiriyorsun!.. Senin fiyakanın bu kulübede değeri yok."
Veidrava
Kirli Kral
Veidrava

Vampirizm Empty
MesajKonu: Geri: Vampirizm   Vampirizm Icon_minitimeÇarş. Nis. 29, 2009 1:04 am

Sakince karşılık vermek istemiştim fakat onu yüzüstü bıraktığımı söyleyince öfkeme hakim olamadım. Damarlarım alabildiğine şişmişti. Köpek dişlerimi göstererek hızla kardeşimin üzerine yürüdüm. Yakasından tuttuğum gibi odanın öbür ucuna fırlattım ve hemen peşinden gidip duvara yasladım. Suratını suratımın bir karış önüne getirip kükreyerek haykırmaya başladım.

"Nasıl olur da seni terkettiğimi düşünürsün seni nankör. Babamın ölümünden sonra ağlayarak her şeyden vazgeçen ve ölüm korkusuyla haneden kaçan sendin! Çokça kez söyledim sana, kal yanımda sana zarar gelmesine izin vermem diye. Birlikte olsaydık, yanımda kalsaydın babamızın kanı hala yerde olmazdı. Aç gözlerini ve kolay olanı yani beni suçlamayı bırakıp, kendi kabahatin yüzünden yas tut! Yoksa andım olsun, bir sonraki geceyi görmene izin vermem.."

Sözlerimden sonra derin bir nefes aldım ve kardeşimin yakasını bıraktım. Yere kapaklanmıştı. Sakinleşmeye çalışırken, devrilmiş bir sandalyeyi düzeltip üstüne çöktüm. Bir sarmal tütün çıkarıp ucunu ateşe verdim. Çıkan dumanın berisinde buz mavisi gözlerimi yerde toparlanmaya çalışan genç vampire odaklamıştım.
Veithdrakan

Vampirizm Empty
MesajKonu: Geri: Vampirizm   Vampirizm Icon_minitimeÇarş. Nis. 29, 2009 1:31 am

Kardeşimin bu şekilde tepki vermesinden korkarak olayı en baştan toplamaya karar verdim. Elimle destek aldığım masanın da yardımıyla doğrulabildim. "Ağabeyim, orada, babamın kanın yere dökülmesinden sonra aklım dengem yerinde, ağırbaşlı olarak mı çıktığımı sanıyorsun! Koca Golgorion'un, babamızın, ölümünden sonra hanenin uzak kuytu bir köşede çömelip beklemekten iyisi mi var?" Kahverengi gözlerimden ince bir yaş; buz gibi soğuk yanaklarımı yararak geçti. Bu konunun gerginliğini üstümden attıktan sonra asıl sorumu yönelttim "Peki senin buralara kadar geliş sebebin nedir kardeşim?"Sesimdeki ani kalınlaşma, gelecekten umutsuz, boş hayata boş gözlerle bakan benden değil, başka birinde gelmişti sanki.
Veidrava
Kirli Kral
Veidrava

Vampirizm Empty
MesajKonu: Geri: Vampirizm   Vampirizm Icon_minitimeÇarş. Nis. 29, 2009 1:42 am

Bitmiş tütünümü, içinde soğuk kan olan kadehin içine bıraktım. Islanırken çıkardığı tıslamanın ardından, bakışlarımı kardeşime doğrulttum ve mırıldandım.

"Düğünüm için. Lyra ile önümüzdeki gece evleniyorum. Tabi tahmin edeceğin gibi bunun ötesinde bile gizlide kalmış bir plan var."

Pelerinimin içine gizlediğim, özenli bir şekilde kumaşla sarılmış nesneyi çıkarıp masanın üstüne koydum.

"O geceyi, elinde ailemizin kılıcı ile en önden izlemeni istiyorum."

Kumaşın bir kısmını açıp, zümrütlerle işlenmiş kabzayı açığa çıkartıp, Veithdrakan'a doğru çevirdim.
Veithdrakan

Vampirizm Empty
MesajKonu: Geri: Vampirizm   Vampirizm Icon_minitimeÇarş. Nis. 29, 2009 1:53 am

Kabzayı gördüğümde ağzım açık kalakalmıştı. İşte karşımda duran bu kılıç ailemizin her bireyine dağıtılan, insanlara karşı olan sonsuz savaşımızda bize destek olması için verilen bir hazineydi. Elimi kaldırıp kabzayı kavradım. Vücuduma yayılan bir ürpertiyle içimdeki arzuyu tekrar canlandırdım. Kardeşime minnettarlık belirten bir bakış atıp "Neymiş gizli planın sevgili ağabeyim,Veidrava" diye fısıldadım. Madem gizliydi, ortama uyum sağlamaya özen gösterdiğimi anlamalıydı.
Veidrava
Kirli Kral
Veidrava

Vampirizm Empty
MesajKonu: Geri: Vampirizm   Vampirizm Icon_minitimeÇarş. Nis. 29, 2009 2:01 am

"İntikam!"

Suratıma yayılan gülümsemenin nedeni kardeşimin saygısını tekrar kazanmak mıdır, yoksa plandaki kusursuzluk mudur bilinmez fakat, okkalı bir tebessüm suratımdaki yerini almıştı..

"Detayları anlatmaya gerek yok kardeşim. Sadece yakın zamanda Ulular denilen kanserli organlarımızdan kurtulacağımızı, babamızı öldürüp, üstünü örtenlerin nefeslerini keseceğimizi bil yeter."

Ayaklandım ve kapıya doğru yavaş adımlarla ilerledim. Kapıyı açtım ve dışarıya adımımı atarken fısıldadım.

"Gelmiyor musun?"
Veithdrakan

Vampirizm Empty
MesajKonu: Geri: Vampirizm   Vampirizm Icon_minitimeÇarş. Nis. 29, 2009 2:10 am

Bu soruyu beklermiş gibi, duyar duymaz ayağa fırladım ve ağabeyim ardından yürümeye başladım. Kapının eşiğinden geçip ardımdan kapıyı kapatırken içime tanıdık olmayan hisler doğmaya başlamıştı.

Güven, bağlılık ve ümit.

Vampirizm
1 sayfadaki 1 sayfası